در زمستان از گیاهان مراقبت کنید

در زمستان ، هر شخص هزینه گیاهان داخل سالن را تخمین می زند. آنها زندگی ، رنگ و عطر را در هر خانه ای به ارمغان می آورند. اگر گیاهی آورده اید که در زمستان شکوفا می شود ، در اینجا موارد اساسی وجود دارد که باید در مورد نیاز آن در ماه های زمستان بدانید.

نور ضعیف در طی روزهای کوتاه زمستان به طور طبیعی رشد گیاهان داخلی را کند می کند و به همین دلیل آنها برای فتوسنتز به غذای زیادی احتیاج ندارند. در زمستان باید کوددهی را متوقف کنید و گیاهان را کم آبیاری کنید. آب اضافی هوا را در خاک پر می کند و ریشه اکسیژن را که برای رشد آنها لازم است ، از بدن نمی گیرد. به این ترتیب ریشه ها به راحتی می میرند. شما باید خاک را لمس کنید و سپس در گل میخک هندی مورد نیاز به آبیاری تصمیم بگیرید. لایه بالایی خاک (حدود 2 تا 2.5 سانتی متر) در گلدان یا سینه باید کاملا خشک شود. با این حال ، بهتر است قسمتهای سبز گیاهان را اسپری کنید ، زیرا در ماههای زمستان هوا بسیار خشک است و رطوبت گیاهان به سرعت تبخیر می شود.

وقتی نوبت به کوددهی می رسد ، قانون آبیاری نباید اعمال شود. برای گیاهان شکوفه دار باید از نیمی از مقدار استفاده شده در بقیه سال استفاده کنید. برای گیاهان تزئینی -1 / 4. کود اضافی گیاهان را ضعیف و خالی می کند. بهتر است دمای اتاق بین 7 تا 12 درجه باشد.

در نظر بگیرید که در کجای خانه می توانید گیاهان خود را جابجا کنید تا بتوانند بهترین نور را دریافت کنند. بهترین مکان نزدیک پنجره جنوبی یا شرقی است. گیاهان را از پیش نویس و بخاری دور نگه دارید. در غیر این صورت برگها به زرد تبدیل می شوند و می ریزند.

گیاه مناسب برای ماه های زمستان سیکلامین است. تقریباً هشت هفته شکوفه می دهد. مکان مناسب برای آن نزدیک پنجره جنوبی است. برای داشتن سلامت و شکوفایی ، حداکثر دما نباید از 15 درجه و از 4 درجه کمتر باشد. وقتی آب کمی در نعلبکی می ریزید ، آن را از پایین آب دهید.